aizvadītas svētku meistarklases

LMTA 15!

Aizvadītas LMTA dibināšanas 15.gadadienai veltītās profesionālās meistarklases! 2018.gads ir Latvijas Mākslas terapijas asociācijas 15 gadu jubilejas gads, jo 2003.gada jūnijā tika dibināta Latvijas Mākslas terapijas asociācija! Saviem biedriem un ikvienam mākslas terapeitam vēlamies sagādāt iespēju profesionāli pilnveidoties, mācoties no saviem pieredzējušajiem kolēģiem tepat Latvijā, kā arī ienest Eiropas mākslas terapijas vēsmas, piedzīvojot mūsu Eiropas kolēģu piedāvātās meistarklases un lekcijas.

Pasākums noritēja skaistajā Rāmavas Depkina muižā un tās gleznainajā un mierpilnajā parkā.

Mūsu jubilejas gadā mums bija mērķis - apkopot un pierakstīt Latvijas Mākslas terapijas asociācijas vēsturi (lasāma sadaļā: LMTA vēsture) - apzināt civēkus, kas pirms 15 gadiem un visu 15 gadu laikā ir aktīvi, entuziastiski un nenogurstoši strādājuši, lai Latvijā tiktu izveidota profesija mākslas terapeits. Tāpat arī atzīmēt nozīmīgākos notikumus un sasniegumus - parādīt ceļu līdz profesijas iedibināšanai, kas nebūt nav bijis viegls.

Pasākuma svinīgajā daļā pateicāmies dibinātājbiedriem Agnesei Rumkovskai, Maijai Zakriževskai, Kristīnei Mārtinsonei un Ērai Zalcmanei kā arī citiem šajā jomā nozīmīgiem cilvēkiem par idejas par mākslas terapiju attīstīšanu un iedzīvināšanu reālā profesijā Latvijā.

LMTA dibinātāja, goda biedre, Prof. Dr. psych. Kristīne Mārtinsone radošajā darbnīcā ikvienam pasākuma dalībniekam ļāva apzināties savu vietu mākslas terapijas attīstības ceļā un šajā mirklī.

Itāļu vieslektori Itālijas profesionālās mākslas terapeitu asociācijas prezidents, mākslas terapeits Simone Donnari un psiholoģe Valentina Canonico divu dienu divās meistarklasēs ikvienam deva iespēju gan pašam piedzīvot mākslas terapiju, mijiedarbojoties ar dabu un kolēģiem, gan arī ielūkoties itāļu kolēģu profesionālajā darbībā mākslas terapijā darbā ar bērniem un jauniešiem ar autiska spektra un psihotiskiem traucējumiem.

Simone Donnari un Valentina Canonico (Itālija) ar pacientiem/klientiem strādā kopā, tandēmā. Simone ir mākslas terapeits, novatoriskas video integrācijas metodes izstrādātājs darbam ar pacientiem ar psihotiskiem un autiska spektra traucējumiem mākslas terapijas jomā. Viņš vada “Centro Studi Atlas” (www.atlascentre.eu), inovatīvu centru Perudžijā, Itālijā, kurā ar dažādām pacientu grupām tiek izmantotas jaunas tehnoloģijas un mākslas terapija. Itālijas Asisijas Mākslas terapijas skolas izglītības direktors. Viņš ir Itālijas profesionālās mākslas terapeitu asociācijas (APIArt) prezidents. Kopš 1995. gada ir asociācijas “Sementera onlus” (www.sementera.org/) līdzdibinātājs, kas darbojas ar terapeitiskām aktivitātēm psihotisku un autistisku pacientu sociālajai rehabilitācijai. Viņš regulāri organizē seminārus, lekcijas un veic supervīzijas sesijas par mākslas terapiju garīgās veselības centros Itālijā, Perudžas Universitātē Itālijā un Ņujorkas universitātē Steinhardt.

Pasākuma noslēguma daļā ikviens dalībnieks varēja ļauties meditatīvai vizualizācijai LMTA goda biedres Ritas Zālītes vadībā.

Mums bija liels prieks pasākuma dienā saņemt video apsveikumus no mūsu Eiropas un ASV kolēģiem: Maria d'Alia (EFAT prezidente, Luksemburga), Elizabeth Stone (Francija/ASV), Ludmila Ļebedeva (Krievija), Cathie Malchiodi (ASV), Judith Rubin (ASV), Graham Dickerson (Nīderlande), Vija Bergs-Lusebrinka (ASV), Neil Springham (Lielbritānija), Irina Katz-Mazilu (Francija), Dominik Havsteen-Fr. (Lielbritānija), Audra Brazauskaite (Lietuva), Donna Bets (ASV).

Pasākums tapis ar Rīgas Domes Labklājības departamenta finansiālu atbalstu.

 

Foto: Marta Logina un Laura Danilāne