Mākslas terapeites pasaku grāmatas atvēršanas svētki

dita baumane - auza

Mākslas terapeite Dita Baumane - Auza ar prieku ielūdzu uz savas grāmatas "Dzīves krāsas pasakās. Terapeitiskas pasakas pieaugušajiem un bērniem" atvēršanas svētkiem 16. decembrī pl. 18:00 Latvijas Ārstu biedrībā, Skolas ielā 3.

"Dzīves krāsas pasakās. Terapeitiskas pasakas pieaugušajiem un bērniem"

Autore – Dita Baumane-Auza, Dr., Mg. sc. sal., ārste ginekoloģe, dzemdību speciāliste, mākslas terapeite un reiki meistare. Ilustrācijās izmantoti bērnu zīmējumi.

Šī grāmata ir mīlestības pilns veltījums gan maniem bērniem, gan sabiedrībai kopumā, lai, lasot pasakas, vecāki kļūtu emocionāli tuvāki saviem bērniem un par galveno vērtību uzskatītu ar gandarījumu kopā pavadīto laiku. Tas būs ne vien vērtīgs ieguldījums gan bērna emocionālajā un garīgajā attīstībā, gan ģimenisko saišu stiprināšanā, bet arī brīnišķīga tradīcija, kas sniedz pozitīvas emocijas jebkurā vecumā.

Pasakas jau izsenis ir informācijas, zināšanu un tautas gudrības avots, veids, kā nodot pieredzi no paaudzes paaudzē gan vīrišķās un sievišķās identitātes saglabāšanai, gan nācijas un tautas sakņu stiprināšanai.

Diemžēl modernās tehnoloģijas vājina saikni ar dabu, kā arī bērnu spēju un attīstību – prasmi patiesi just, vērot, spriest un izteikties. Galu galā bērniem tiek atņemtas attiecības pašiem ar savu patieso esību.  Tieši tādēļ es nolēmu uzrakstīt terapeitiskās  pasakas un šajā procesā visvairāk iesaistījās tieši mana jaunākā meita, kas šai grāmatai veidojusi lielāko daļu ilustrāciju un uzrakstījusi arī vienu pasaku. Ar šīm pasakām es aicinu sabiedrību atgriezties pie ģimeniskajām vērtībām un bērnu audzināšanā visnozīmīgāko vietu ierādīt kopā pavadītajam laikam, lai pēc iespējas vairāk paustu savstarpēju mīlestību, cieņu un emocionālu tuvību.

Šīs pasakas var noderēt gan ģimenēs, gan arī kā metodisks materiāls izmantošanai skolās, bērnu izglītības, aprūpes un rehabilitācijas iestādēs, lai uzlabotu gan pieaugušo, gan bērnu emocionālo, garīgo un fizisko veselību.

Šīs pasakas rosina sabiedrību domāt un rūpēties par emocionālajām, garīgajām un ģimeniskām vērtībām.

Katras pasakas beigās ir koncentrēts vēstījums ar aicinājumu veidot mākslas darbu, pārrunāt izlasīto, domāt un radīt pašiem savas atziņas savai dzīvei.