Mākslas terapeitu mākslas darbu izstāde

RSU studiju programmas "Mākslas terapija" desmitgadei veltītās konferences ietvaros

No 10. līdz 22. novembrim RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā ir apskatāma izstāde, kas veltīta mākslas terapijas izglītības Rīgas Stradiņa universitātē desmit gadu jubilejai. Tajā skatāmi mākslas terapeitu - absolventu un studentu mākslas darbi – gleznas, ādas izstrādājumi un ikonas. Izstādei dots nosaukums "No mākslas terapeita privātās kolekcijas".

Otra izstādes daļa – fotoreportāža – veltīta pārskatam par studiju programmas Mākslas terapija attīstību mūsu universitātē.

Izstādes svinīgā atklāšana notika piektdien, 11. novembrī, pulksten 18.30, Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas "Mākslas terapija" desmitgadei veltītās konferences otrās dienas ietvaros.

Izstādes ideja ir, ka mākslas terapeiti nereti dalās savā starpā ar pieredzi, idejām, atbalstu profesionālajos jautājumos, bet apslēpta, citiem neredzama paliek mākslas terapeita radošā puse. Izstādes mērķis ir parādīt, ka mākslas terapeits savā būtībā ir radoša personība un profesija iekļauj gan profesionālās kompetences, gan radošumu, kas nepieciešams mākslas terapeita darbā.

Izstādē piedalās 15 mākslas terapeiti un mākslas terapijas studenti, kopumā izstādes apmeklētājiem piedāvājot aplūkot 36 mākslas darbus.

Izstādē aplūkojami Natālijas Daubergas, Ditas Baumanes - Auzas, Beatas Solovejas, Katrīnas Dimsones, Daces Visnolas, Lauras Danilānes, Ilzes Plūmes, Elīnas Akmanes, Elzas Strazdiņas, Litas Kleinas, Līgas Sarkanes, Gunitas Misteres, Margaritas Stoļarovas, Andas Vilsones - Blūmas, Jolantas Lasmanes mākslas darbi.

Līdz ar mākslas darbiem, katrs autors sniedz ieskatu par radošumu savā dzīvē, kā arī par ceļu uz mākslas terapeita profesiju.

"Mana pirmā izglītība ir profesionāla māksliniece. Ilgus gadus esmu strādājusi Valdorfa skolā, kur mācību process tiek veidots uz terapeitiskiem pamatiem. Daudz esmu apmeklējusi dažādus tālākizglītības seminārus; īpaša interese vienmēr ir bijusi tieši par dziedinošo, terapeitisko aspektu. Līdz ar to var teikt, ka mans mākslas terapeita tapšanas process ir aizsācies jau ilgi pirms studiju uzsākšanas RSU. Māksla kā resurss manā apziņā un zemapziņā ir bijis jau sen - gan pašai darbojoties mākslas laukā, gan mācot arī citus. Diemžēl, ir nācies piedzīvot arī to, ka tradicionālās mākslas apmācības metodes reizēm mēdz noslāpēt individualitāti un radošumu. Tāpēc vienmēr intuitīvi esmu meklējusi citu – dzīvu un dziedinošu pieeju. Šie meklējumi mani ir aizveduši uz dziļu, plašu, arī sarežģītu, kustībā un attīstībā esošu pasauli - mākslas terapijas pasauli," izstādes dalībniece Anda Vilsone - Blūma.

"Mākslas terapija apvieno sevī divas man tuvas jomas – mākslu, kas mani interesējusi kopš mazotnes un darbu ar cilvēkiem, vēlēšanos atbalstīt un palīdzēt, kuru savā sirdī nesu cauri visai dzīvei. Esmu studējusi mākslu Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolā, pēc tam teoloģiju un Baznīcas mākslu Latvijas Kristīgajā akadēmijā un visbeidzot vizuāli plastiskās mākslas terapiju Rīgas Stradiņa universitātē. Esmu patiesi laimīga, ka varu savas iegūtās zināšanas un prasmes integrēt vienā vienotā profesijā, ko sauc par mākslas terapiju," izstādes dalībniece Beata Soloveja.

Foto: no RSU arhīva