Viju Bergs Lusebrinku pieminot

Ar skumjām paziņojam, ka 12.jūnijā 97 gadu vecumā

mūžībā devusies brīnišķīgā ASV dzīvojošā latviešu izcelsmes mākslas terapeite

VIJA BERGS LUSEBRINKA.

Vija Bergs Lusebrinka vienmēr atbalstījusi mākslas terapeitus Latvijā, kā arī devusi nozīmīgu ieguldījumu mākslas terapijas attīstībā Latvijā.


Viju vislabāk atpazīstam pēc viņas izveidotā Mākslas ekspresijas pakāpenisko līmeņu (Expressive Therapies Continuum) modeļa, grāmatām un publikācijām.


Līdz mūža nogalei Vija bija dedzīga pētniece un atbalstīja Latvijas mākslas terapeitus un studentus uz mākslu balstīta izvērtēšanas instrumenta izveidē.

Vijas Bergs Lusebrinkas meita Anita Lusebrinka (Anita Lusebrink) un kolēģe Marsija Rosala (Marcia Rosal) piemiņas vestījumā par Vijas dzīvi raksta:

"Viņas ceļš no kara plosītās Latvijas uz ASV bija mokošs gan Otrā pasaules kara laikā, gan pēc tā. Tomēr viņa kopā ar savu māti un māsu nokļuva ASV. Pirmajos dzīves gados ASV Vija ieguva bakalaura grādu ķīmijā, maģistra grādu glezniecībā un izaudzināja trīs meitas.

Vija uzskatīja, ka māksla ir ļoti svarīga viņas dzīvē. Dzīvošana Kalifornijā viņai piedāvāja daudzas iespējas iesaistīties mākslas, dziedniecības un cilvēka potenciāla darbnīcās, tostarp mācībās no ievērojamā domātāja Džona V. Perija un slavenās mākslas terapeites Džeinas Reinas. Tas, kas attīstījās no šīm tikšanās reizēm, bija aizraušanās ar mākslas terapijas apguvi un vadīšanu, kas lika viņai ieņemt vietu slimnīcā, lai palīdzētu tiem, kuri cieš no garīgām slimībām."

Pilnu PIEMIŅAS VĒSTĪJUMU lasiet šeit!

Izsakām visdziļāko līdzūjību Vijas Bergs Lusebrinkas tuviniekiem un visai mākslas terapeitu saimei.

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

 

Attēli: no LMTA arhīva un pixabay.com


Faili